• ul. Zamojska 25
    44-164 Gliwice
  • Pon-Pt
    8:00 - 18:00
24/7 Serwis Klimatyzacji501-252-250
close
Home Blog

Blog

Na co zwrocić uwagę przy wyborze mocy klimatyzatora?

Instalacja klimatyzacji w budynku przynosi wiele korzyści, które sprawiają, że jest to inwestycja warta rozważenia. Klimatyzacja nie tylko zapewnia chłód w upalne dni, ale również poprawia jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń. Systemy te efektywnie filtrują powietrze, usuwając zanieczyszczenia, alergeny i pyłki, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na alergie i astmę.

Czytaj dalej

Dlaczego domowa klimatyzacja wymaga regularnego serwisu?

Klimatyzacja w domu to nie tylko przyjemne chłodzenie powietrza w upalne dni, ale także kluczowy element utrzymania komfortowego środowiska w pomieszczeniach przez cały rok. Wraz z korzystaniem z tego udogodnienia, niezbędne staje się jednak regularne serwisowanie systemu klimatyzacyjnego. Dlaczego takie działania są istotne? Niniejszy artykuł przybliży znaczenie regularnego serwisu domowej klimatyzacji i przedstawi korzyści, jakie płyną z dbałości o prawidłowe funkcjonowanie tego systemu.

Czytaj dalej

Czy klimatyzacja w domu alergika to dobry pomysł?

Klimatyzacja w domu osoby cierpiącej na alergie może być zarówno pożyteczna, jak i problematyczna, w zależności od kilku czynników. Klimatyzacja pomaga alergikom poprzez usuwanie alergenów z powietrza, pod warunkiem, że jest właściwie zainstalowana i konserwowana. Oto kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę, jeśli rozważasz zainstalowanie klimatyzacji w domu alergika.

Czytaj dalej

Gdzie najlepiej zamontować jednostkę wewnętrzną klimatyzacji?

Klimatyzacja odgrywa niezwykle istotną rolę w dzisiejszych czasach, zwłaszcza w kontekście zmian klimatycznych oraz coraz częstszych ekstremalnych upałów. Umiejętnie dobrana i zamontowana jednostka klimatyzacyjna pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury i wilgotności powietrza w pomieszczeniu, co przekłada się na poprawę komfortu życia oraz zadowolenie z przebywania w danym miejscu.

Czytaj dalej

5 powodów, dla których warto zamontować klimatyzację w mieszkaniu

Do niedawna klimatyzację można było spotkać wyłącznie w dużych biurowcach czy galeriach. Obecnie ten rodzaj instalacji staje się coraz bardziej popularny w Polsce, i nie bez powodu. Może ona pomóc w utrzymaniu chłodu w domu latem i ciepłą zimą, co czyni ją świetną inwestycją dla każdego właściciela domu. Oto pięć powodów, dla których warto zamontować klimatyzację.

Czytaj dalej

Jakie są najczęstsze przyczyny awarii klimatyzatorów?

W obecnych czasach klimatyzacja stała się jedną z najbardziej powszechnych instalacji, montowanych nie tylko w budynkach użyteczności publicznej czy biurowcach, ale również w prywatnych domach czy mieszkaniach. Dzięki niej domownicy mogą cieszyć się świeżym, chłodnym powietrzem, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w okresie letnim oraz w mieszkaniach usytuowanych po stronie południowej. Wszystkie instalacje klimatyzacji umożliwiają nie tylko chłodzenie, ale także ogrzewanie powietrza, co jest bardzo dużym udogodnieniem.

Czytaj dalej

Jak często należy czyścić klimatyzację?

Klimatyzatory są urządzeniem, które coraz częściej montuje się w budynkach mieszkalnych. Mogą służyć do ochładzania  oraz do ogrzewania pomieszczeń. Bardzo ważną funkcją tych urządzeń jest filtrowanie powietrza, dzięki czemu w pomieszczeniach jest czyste powietrze, a zanieczyszczenia pozostają na filtrach w klimatyzacji. Jest to szczególnie ważne dla osób z alergiami. Aby klimatyzacja mogła wydajnie pracować, konieczne jest regularne wykonywanie serwisów i czyszczenia.

Czytaj dalej

Czym charakteryzuje się klimatyzacja kanałowa?

Klimatyzatory można podzielić na wiele kategorii i podkategorii, a wszystkie odmiany mają inny wygląd i działanie. Jednym z popularniejszych rodzajów klimatyzacji jest klimatyzacja kanałowa, której montaż zleca się praktycznie przez cały czas. Czym dokładnie wyróżnia się tak zwana kanałówka? Poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości co do tego typu klimatyzacji!

Czytaj dalej

Na czym polega ozonowanie klimatyzacji?

Montaż klimatyzacji w domu lub firmie to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się idealną temperaturą wnętrza przez cały rok. Niemniej, po dłuższym użytkowaniu klimatyzator brudzi się od środka, a wyczyszczenie zebranego wewnątrz urządzenia brudu standardowymi metodami jest praktycznie niemożliwe. W takim wypadku koniecznie trzeba zlecić ozonowanie pomieszczenia z klimatyzacją.

Czytaj dalej

Jak zaprojektować klimatyzację do biura?

Pośród wielu rozwiązań, które powinny znaleźć się w biurze, wymienić należy klimatyzację. Warto wiedzieć, w jaki sposób powinna zostać poprawnie zamontowana.

Czytaj dalej

© 2024 r. Wszelkie prawa zastrzeżone.

probios klima

Adres:
ul. Zamojska 25, Gliwice
Telefon:
Pon-Pt:
8:00 - 18:00, Pon-Pt
testowa