• ul. Zamojska 25
    44-164 Gliwice
  • Pon-Pt
    8:00 - 18:00
24/7 Serwis Klimatyzacji501-252-250
close
Home Blog

Blog

Jakie są najczęstsze przyczyny awarii klimatyzatorów?

W obecnych czasach klimatyzacja stała się jedną z najbardziej powszechnych instalacji, montowanych nie tylko w budynkach użyteczności publicznej czy biurowcach, ale również w prywatnych domach czy mieszkaniach. Dzięki niej domownicy mogą cieszyć się świeżym, chłodnym powietrzem, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w okresie letnim oraz w mieszkaniach usytuowanych po stronie południowej. Wszystkie instalacje klimatyzacji umożliwiają nie tylko chłodzenie, ale także ogrzewanie powietrza, co jest bardzo dużym udogodnieniem.

Czytaj dalej

Jak często należy czyścić klimatyzację?

Klimatyzatory są urządzeniem, które coraz częściej montuje się w budynkach mieszkalnych. Mogą służyć do ochładzania  oraz do ogrzewania pomieszczeń. Bardzo ważną funkcją tych urządzeń jest filtrowanie powietrza, dzięki czemu w pomieszczeniach jest czyste powietrze, a zanieczyszczenia pozostają na filtrach w klimatyzacji. Jest to szczególnie ważne dla osób z alergiami. Aby klimatyzacja mogła wydajnie pracować, konieczne jest regularne wykonywanie serwisów i czyszczenia.

Czytaj dalej

Czym charakteryzuje się klimatyzacja kanałowa?

Klimatyzatory można podzielić na wiele kategorii i podkategorii, a wszystkie odmiany mają inny wygląd i działanie. Jednym z popularniejszych rodzajów klimatyzacji jest klimatyzacja kanałowa, której montaż zleca się praktycznie przez cały czas. Czym dokładnie wyróżnia się tak zwana kanałówka? Poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości co do tego typu klimatyzacji!

Czytaj dalej

Na czym polega ozonowanie klimatyzacji?

Montaż klimatyzacji w domu lub firmie to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się idealną temperaturą wnętrza przez cały rok. Niemniej, po dłuższym użytkowaniu klimatyzator brudzi się od środka, a wyczyszczenie zebranego wewnątrz urządzenia brudu standardowymi metodami jest praktycznie niemożliwe. W takim wypadku koniecznie trzeba zlecić ozonowanie pomieszczenia z klimatyzacją.

Czytaj dalej

Jak zaprojektować klimatyzację do biura?

Pośród wielu rozwiązań, które powinny znaleźć się w biurze, wymienić należy klimatyzację. Warto wiedzieć, w jaki sposób powinna zostać poprawnie zamontowana.

Czytaj dalej

Kiedy należy wymieniać wentylatory szczytowe?

Wentylatory szczytowe to niezbędne wyposażenie każdego budynku służącego do hodowli zwierząt. Zadbanie o odpowiednie warunki w takim przypadku jest niezbędne, aby zapewnić dobrostan zwierząt. Czym są wentylatory szczytowe? Kiedy należy je wymieniać? Dowiedzmy się więcej na ten temat!

Czytaj dalej

Gdzie ma zastosowanie wentylacja centralna?

W domach jednorodzinnych stosowane są różnego rodzaju wentylacje mechaniczne, których zadaniem jest regulowanie wymiany powietrza zużytego na napływające, jednocześnie oczyszczając powietrze z zanieczyszczeń w nim się znajdujących. Chcąc mieć nad tym procesem kontrolę, zaleca się montaż centrali wentylacyjnych.

Czytaj dalej

Jak często należy serwisować klimatyzację?

Klimatyzacja w domu to luksus, który powoli staje się standardem w nowoczesnych domach jednorodzinnych. Dzięki nowoczesnym urządzeniom możliwe jest regulowanie nie tylko temperatury otoczenia, ale też np. poziomu wilgotności czy też pełnić dodatkowe źródło ciepła w sezonie przejściowym. To, co wyróżnia nowoczesne wentylatory to również sposób ich pracy. Pozwalają one na oczyszczenie powietrza z kurzu, bakterii, drobnoustrojów — będąc zbawiennym dla płuc i dróg oddechowych osób cierpiących na alergię i astmatyków.

Czytaj dalej

Jak często czyścić domową klimatyzację?

Przyjemny chłód w lecie i ciepłe powietrze zimą… Takie warunki można sobie zapewnić, inwestując w montaż klimatyzacji. Instalacja jest coraz częściej wybierana nie tylko przez przedsiębiorców, ale również właścicieli domów czy mieszkań. Aby cieszyć się optymalną temperaturą i dobrą jakością powietrza, trzeba pamiętać o odpowiedniej konserwacji, regularnych serwisach oraz czyszczeniu. Niektóre prace można wykonywać samodzielnie, inne lepiej zlecać specjalistom. Jak często należy czyścić domową klimatyzację i o czym pamiętać podczas takich prac?

Czytaj dalej

Jak prawidłowo czyścić klimatyzację?

Usługa montażu klimatyzacji obecnie coraz bardziej zyskuje na popularności nie tylko w przedsiębiorstwach, ale również w domach i mieszkaniach prywatnych. To świetny sposób na zapewnienie optymalnej temperatury w pomieszczeniach. Jednak aby tak było, trzeba zadbać o to, aby usługa montażu była przeprowadzona przez specjalistów. Niemniej istotne jest regularne czyszczenie i konserwacja klimatyzacji. W jaki sposób poprawnie przeprowadzać takie prace?

Czytaj dalej

© 2023 r. Wszelkie prawa zastrzeżone.

probios klima

Adres:
ul. Zamojska 25, Gliwice
Telefon:
Pon-Pt:
8:00 - 18:00, Pon-Pt
testowa