• ul. Zamojska 25
    44-164 Gliwice
  • Pon-Pt
    8:00 - 18:00
24/7 Serwis Klimatyzacji501-252-250
close
Home Jak często należy czyścić klimatyzację?

Jak często należy czyścić klimatyzację?

Klimatyzatory są urządzeniem, które coraz częściej montuje się w budynkach mieszkalnych. Mogą służyć do ochładzania  oraz do ogrzewania pomieszczeń. Bardzo ważną funkcją tych urządzeń jest filtrowanie powietrza, dzięki czemu w pomieszczeniach jest czyste powietrze, a zanieczyszczenia pozostają na filtrach w klimatyzacji. Jest to szczególnie ważne dla osób z alergiami. Aby klimatyzacja mogła wydajnie pracować, konieczne jest regularne wykonywanie serwisów i czyszczenia.

Ile razy w roku należy czyścić klimatyzację?

To, jak często należy wykonywać czyszczenie klimatyzacji, zależy przede wszystkim od stopnia zanieczyszczenia powietrza. W domowych instalacjach jest ono zazwyczaj na średnim poziomie. Z tego tytułu czyszczenie klimatyzacji połączone z przeglądem powinno być wykonywane raz do roku, najlepiej w okresie wiosennym lub jesiennym. Mniej więcej co 3 miesiące warto wymienić lub oczyścić filtr powietrza, aby mieć pewność, że wszelkie zanieczyszczenia są zatrzymywane i nie przedostają się do pomieszczeń.

Zlecenie wykonania czyszczenia specjalistom uchroni klimatyzator przed uszkodzeniem czy awarią. Podczas czyszczenia klimatyzacji należy zadbać owszystkie elementy budujące jednostkę, co pozwoli na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, które mogłyby przedostać się do pomieszczeń. 

Dlaczego tak ważne jest regularne czyszczenie klimatyzacji?

 Warto pamiętać, że regularny serwis ma znaczenie także dla domowników – podczas procesu chłodzenia powietrza w urządzeniu powstaje wilgoć, która tworzy idealne warunki do rozwoju grzybów lub pleśni, negatywnie wpływających na zdrowie. Regularne czyszczenie klimatyzatora pozwala na zachowanie wysokiej wydajności urządzenia i uniknięcie wzrostu kosztów za energię. Dodatkowo brudne urządzenie działa mniej wydajnie i może przenosić do wnętrz nieprzyjemny zapach.

© 2024 r. Wszelkie prawa zastrzeżone.

probios klima

Adres:
ul. Zamojska 25, Gliwice
Telefon:
Pon-Pt:
8:00 - 18:00, Pon-Pt
testowa