• ul. Zamojska 25
    44-164 Gliwice
  • Pon-Pt
    8:00 - 18:00
24/7 Serwis Klimatyzacji501-252-250
close
Home Jak często należy serwisować klimatyzację?

Jak często należy serwisować klimatyzację?

Klimatyzacja w domu to luksus, który powoli staje się standardem w nowoczesnych domach jednorodzinnych. Dzięki nowoczesnym urządzeniom możliwe jest regulowanie nie tylko temperatury otoczenia, ale też np. poziomu wilgotności czy też pełnić dodatkowe źródło ciepła w sezonie przejściowym. To, co wyróżnia nowoczesne wentylatory to również sposób ich pracy. Pozwalają one na oczyszczenie powietrza z kurzu, bakterii, drobnoustrojów — będąc zbawiennym dla płuc i dróg oddechowych osób cierpiących na alergię i astmatyków.

Dlaczego warto zainwestować w klimatyzację?

Na poprawne funkcjonowanie klimatyzacji ma wpływ zarówno poprawny jej montaż, jak i sposobu korzystania z niej, w tym regularne poddawanie wszystkim komponentów urządzenia przeglądowi serwisowemu. Obecność wielu sterowników komputerowych, programatorów i filtrów sprawia, że w zależności od miejsca użytkowania — zanieczyszczenia otoczenia, jedne urządzenia będą wymagały przeglądu i wymiany filtrów raz w roku, inne co 6 miesięcy. Dajmy na to w serwerowniach, czy pomieszczeniach do monitoringu zaleca się wykonanie przeglądu nawet 4 razy w roku.

Na czym polega serwis klimatyzacji?

Klimatyzatory pozostawione same w sobie bezawaryjnie będą pracowały w różnych warunkach pół roku, może 2 lata, ale jeśli nie dołożymy starań, by je regularnie serwisować, po tym czasie będą zgłaszać usterki i błędy, coraz częściej wymagając napraw. Według sprzedawców, producentów urządzeń dobrze jest, tak jak wspominaliśmy — aby przynajmniej raz w roku dokonać serwisu klimatyzacji, celem wydłużenia bezawaryjności działania przez następne lata, nie prowadząc do zwiększonego obciążenia układu. Optymalnie byłoby wykonywać go 2-krotnie w ciągu roku. Serwisowanie to ocena sprawności urządzenia oraz wymiana filtrów powietrza i zbadanie poziomu i jakości czynnika chłodzącego, czyszczenie lameli parownika i skraplacza,  kontrolę sterowników, sprawdzenie przewodów i izolacji pod względem uszkodzeń mechanicznych.

© 2024 r. Wszelkie prawa zastrzeżone.

probios klima

Adres:
ul. Zamojska 25, Gliwice
Telefon:
Pon-Pt:
8:00 - 18:00, Pon-Pt
testowa