• ul. Zamojska 25
    44-164 Gliwice
  • Pon-Pt
    8:00 - 18:00
24/7 Serwis Klimatyzacji501-252-250
close
Home Jak zaprojektować klimatyzację do biura?

Jak zaprojektować klimatyzację do biura?

Pośród wielu rozwiązań, które powinny znaleźć się w biurze, wymienić należy klimatyzację. Warto wiedzieć, w jaki sposób powinna zostać poprawnie zamontowana.

Po co klimatyzator w biurze?

Klimatyzacja to system, który znajduje zastosowanie dosłownie wszędzie. Funkcja tego rodzaju systemu jest bardzo złożona. Podstawę stanowi chłodzenie, które sprawdza się szczególnie w gorące dni. Osoby odwiedzające biuro doceniają, kiedy w pomieszczeniu jest chłodniej. Równie chętnie odwiedzają je, kiedy w zimie jest chłodniej. Niektóre urządzenia również chłodzą. Ważną rzeczą jest to, że za pośrednictwem klimy można utrzymywać regularną temperaturę czy oczyszczać powietrze, poprzez zintegrowanie jej z innymi rozwiązaniami. Klima zapewnia komfort przebywania w biurze i dlatego należy ją mieć. Oferta producentów jest bardzo szeroka. Przed wyborem warto odwiedzić firmę Probios Klima oferującą doradztwo i serwis klimatyzacji oraz jej montaż.

Jak zaprojektować klimatyzację dla biura?

Klimatyzator przede wszystkim powinien spełniać, swoje zadanie. Trzeba dobrać tego rodzaju urządzenie, które będzie wystarczająco mocne na potrzeby biura. Ocenia się to na podstawie wielkości pomieszczenia oraz szacowanego ruchu. Kolejną sprawą są możliwości. Niekiedy należy się przekuć przez ściany, co nie zawsze jest możliwe. Można wtedy postawić na klimatyzator przenośny lub system umieszczony w sufitach podwieszanych. Odpowiedni projekt potrafi rozwiązać wiele kłopotliwych kwestii. Warto zastanowić się nad klimą typu split, czyli taką, w której jedno urządzenie chłodzi kilka pomieszczeń w jednym czasie i jest możliwość ustawienia odrębnych temperatur dla każdego z nich. Kluczowe jest jednak odpowiednie dobranie miejsca montażu systemu. Należy pamiętać, że jego praca, choć nie jest zbyt głośna, po dłuższym czasie może być bardzo irytująca i może drażnić. Warto więc wybrać możliwie najdalszą część pomieszczenia do jej montażu, żeby nie powodować złych nastrojów u pracowników oraz klientów.

© 2024 r. Wszelkie prawa zastrzeżone.

probios klima

Adres:
ul. Zamojska 25, Gliwice
Telefon:
Pon-Pt:
8:00 - 18:00, Pon-Pt
testowa