• ul. Zamojska 25
    44-164 Gliwice
  • Pon-Pt
    8:00 - 18:00
24/7 Serwis Klimatyzacji501-252-250
close
Home Jakie są najczęstsze przyczyny awarii klimatyzatorów?

Jakie są najczęstsze przyczyny awarii klimatyzatorów?

W obecnych czasach klimatyzacja stała się jedną z najbardziej powszechnych instalacji, montowanych nie tylko w budynkach użyteczności publicznej czy biurowcach, ale również w prywatnych domach czy mieszkaniach. Dzięki niej domownicy mogą cieszyć się świeżym, chłodnym powietrzem, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w okresie letnim oraz w mieszkaniach usytuowanych po stronie południowej. Wszystkie instalacje klimatyzacji umożliwiają nie tylko chłodzenie, ale także ogrzewanie powietrza, co jest bardzo dużym udogodnieniem.

Jakie awarie klimatyzatorów pojawiają się najczęściej?

Na wstępie warto zaznaczyć, że klimatyzatory nie są urządzeniami bardzo awaryjnymi, jeżeli są odpowiednio obsługiwane. Tak naprawdę można wymienić jedną, główną przyczynę uszkodzenia klimatyzacji, która może objawiać się na różne sposoby. Tą przyczyną jest brak regularnych serwisów klimatyzacji. Jeżeli urządzenie nie jest regularnie czyszczone i sprawdzane, to zbierająca się w nim wilgoć może doprowadzić do zmniejszenia wydajności urządzenia, a w konsekwencji nawet do awarii.

Bardzo częstą niedogodnością, zgłaszaną do serwisu jest nieprzyjemny zapach z klimatyzacji. Jest on zazwyczaj skutkiem nagromadzonej wilgoci oraz zapchanego filtra powietrza. Aby uniknąć tego rodzaju awarii, należy regularnie czyścić urządzenie i wymieniać filtry. Stosunkowo często problemy mogą wynikać ze źle dobranej jednostki klimatyzatora do wielkości pomieszczeń, co może doprowadzić do jej szybszego wyeksploatowania. Aby tego uniknąć, konieczne jest zlecenie wykonania instalacji specjalistom z wiedzą i doświadczeniem. Do najczęściej występujących awarii klimatyzatorów można zaliczyć również głośną pracę oraz nieefektywne chłodzenie, które zazwyczaj także wynikają z mocnego zanieczyszczenia jednostki.

© 2024 r. Wszelkie prawa zastrzeżone.

probios klima

Adres:
ul. Zamojska 25, Gliwice
Telefon:
Pon-Pt:
8:00 - 18:00, Pon-Pt
testowa