• ul. Zamojska 25
    44-164 Gliwice
  • Pon-Pt
    8:00 - 18:00
24/7 Serwis Klimatyzacji501-252-250
close
Home Kiedy należy wymieniać wentylatory szczytowe?

Kiedy należy wymieniać wentylatory szczytowe?

Wentylatory szczytowe to niezbędne wyposażenie każdego budynku służącego do hodowli zwierząt. Zadbanie o odpowiednie warunki w takim przypadku jest niezbędne, aby zapewnić dobrostan zwierząt. Czym są wentylatory szczytowe? Kiedy należy je wymieniać? Dowiedzmy się więcej na ten temat!

Czym są wentylatory szczytowe?

Wentylatory szczytowe instaluje się w obiektach inwentarskich w celu regulacji temperatury oraz odpowiedniego obiegu powietrza. Zazwyczaj montuje się je w ścianie budynku, aby zapewnić optymalne warunki klimatyczne, jakich wymagają hodowane zwierzęta, takie jak drób czy trzoda chlewna. System wentylacji w budynku inwentarskim jest niezwykle ważny dla zwiększenia produkcji i wydajności. To właśnie dzięki odpowiedniej temperaturze i wilgotności powietrza, którą regulują wentylatory szczytowe, możliwe jest zapewnienie odpowiednich warunków. Jest to niezwykle ważne ze względu na walory etyczne i formalne, ale również ze względów finansowych. Odpowiednio wyposażone budynki inwentarskie muszą cechować się optymalnie dobrą i bezpieczną dla wszystkich zwierząt wentylacją.

Kiedy należy wymienić wentylatory szczytowe?

Wymiana wentylatorów szczytowych może być niezbędna z kilku powodów, jednym z nich jest modernizacja danego obiektu. Chcąc zapewnić odpowiednie warunki zwierzętom oraz zwiększenie potencjału produkcyjnego należy co jakiś czas modernizować tego typu budynki. Wentylatory szczytowe wymienia się również ze względu na konieczność zastąpienia starych i przestarzałych systemów wentylacji grawitacyjnej nowoczesną wentylacją mechaniczną. Ta nowoczesna wentylacja charakteryzuje się nowoczesnym sterowaniem komputerowym, które znacznie ułatwia pracę. Również w przypadku rozbudowy obiektu oraz przy małej wydajności stosowanej dotychczas wentylacji niezbędna jest wymiana takiej wentylacji szczytowej. Najczęstszą przyczyną wymiany wentylatorów są także ich awarie, które często są związane ze zbyt intensywną eksploatacją.

© 2024 r. Wszelkie prawa zastrzeżone.

probios klima

Adres:
ul. Zamojska 25, Gliwice
Telefon:
Pon-Pt:
8:00 - 18:00, Pon-Pt
testowa