Montaż Klimatyzacji

Montaż klimatyzatora obejmuje połączenie jednostki zewnętrznej (agregatu) z jednostką lub kilkoma jednostkami wewnętrznymi. Konieczne jest przeprowadzenie linii freonowej, linii odprowadzenia skroplin, kabla sterującego oraz zasilenia elektrycznego układu.

Usługa montażu klimatyzatorów wymaga indywidualnego podejścia do potrzeb Klienta. Zawsze poprzedza go bezpłatna wizja lokalna. Doświadczeni monterzy dokładnie przeanalizują najlepsze miejsce na montaż klimatyzatora i podpowiedzą, jaki model sprawdzi się najlepiej, by efektywnie chłodzić i nie nadwyrężać domowego budżetu.

Oferujemy montaż klimatyzatorów w prywatnych domach i mieszkaniach, jak i budynkach komercyjnych. Instalacja klimatyzacji możliwa jest w szkołach, biurach, siedzibach firm i instytucji na terenie Gliwic, województwa Śląskiego i okolic. Dysponujemy urządzeniami sprawdzonych marek, które gwarantują niezawodną pracę przez lata.

Wybierając firmę ProBios, otrzymują Państwo usługi montażowe wykonane zgodnie z najwyższymi standardami. Gwarantujemy sprawdzone materiały i odpowiednie narzędzia. Dbamy o estetykę i szczegóły, dostosowując się do życzeń Klientów. Zawsze stawiamy na jakość – montaż klimatyzacji poprzedza dokładne zabezpieczenie pomieszczenia, po nim dokładnie sprzątamy.

Nasze usługi obejmują

Bezpłatna wycena montażu

Montaż klimatyzacji poprzedza bezpłatna wizja lokalna wykonywana przez doświadczonego montera. W czasie spotkania z klientem ustala on najlepszą lokalizację urządzenia i podpowiada model, który sprawdzi się najlepiej. Liczy się wydajność chłodnicza i grzewcza oraz energooszczędność.

Doświadczenie w branży HVAC

Jesteśmy wieloletnimi specjalistami w branży klimatyzacyjnej. Usługę montażu wykonują doświadczeni monterzy, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje. Dbamy o ciągły rozwój naszych pracowników. Wszystko po to, by jeszcze skuteczniej dobierać najlepsze rozwiązania do Państwa mieszkań, a montaż klimatyzacji przebiegał naprawdę sprawnie.

Najwyższy standard montażu

Nasi specjaliści korzystają z najwyższej jakości materiałów i sprawdzonych narzędzi. Stawiamy na estetykę i zależy nam na Państwa komforcie. Montaż klimatyzatora zawsze poprzedzony jest skrupulatnym zabezpieczeniem pomieszczenia. Monterzy sprzątają po wykonaniu swojej pracy.

Klimatyzatory split i multisplit z montażem

Klimatyzatory ścienne typu SPLIT to dwie oddzielne jednostki. Agregat montowany jest na zewnątrz budynku. Składa się z wentylatora i skraplacza, który ma za zadanie oddać ciepło przechwycone przez jednostkę wewnętrzną. Jednostka wewnętrzna klimatyzatora montowana jest wewnątrz pomieszczenia, a w jej skład wchodzą przede wszystkim wentylator służący do zasysania powietrza i parownik, który je schładza. Serce klimatyzacji to sprężarka znajdująca się w agregacie. Jej umieszczenie na zewnątrz sprawia, że klimatyzatory ścienne pracują bardzo cicho względem mobilnych klimatyzatorów przenośnych.

Nowoczesne klimatyzatory multisplit to sprawna kontrola temperatury w wielu pomieszczeniach jednocześnie. Jest idealnym rozwiązaniem dla wymagających Klientów. Obejmuje większą liczbę jednostek wewnętrznych – pozwala to na precyzyjne dopasowanie mocy każdej z nich do potrzeb danego pomieszczenia. Montaż klimatyzacji multisplit warto rozważyć szczególnie wtedy, gdy nie ma możliwości umieszczenia kilku jednostek zewnętrznych na elewacji budynku.

Podczas montażu klimatyzatorów szczególną uwagę zwracamy na optymalny wybór miejsca zarówno jednostki wewnętrznej, jak i jednostki zewnętrznej. Agregat musi być zamontowany tak, by gorące powietrze nie przeszkadzało sąsiadom i nie niszczyło roślinności. Jednostka wewnętrzna natomiast musi zapewniać równomierny rozkład klimatyzowanego powietrza w pomieszczeniu.

Szeroka oferta klimatyzatorów do domu i biura

Oferujemy klimatyzatory sprawdzonych marek. W naszym asortymencie znajdziecie Państwo modele zapewniające efektywne chłodzenie i grzanie oraz jednostki z licznymi funkcjonalnościami dodatkowymi, które podnoszą komfort użytkowania.

 

Klimatyzator do domu

Klimatyzatory ścienne to skuteczne źródło chłodnego powietrza w upalne dni i ciepło w okresie przejściowym. Nowoczesne modele wyróżniają się estetyką i cichym działaniem. Możesz cieszyć się optymalną temperaturą i eleganckim designem.

 

Klimatyzator do biura

Klimatyzatory w miejscu pracy gwarantują dobre samopoczucie pracowników, co przekłada się bezpośrednio na efektywność ich pracy. Sprawdź najlepsze systemy klimatyzacyjne do Twojego biura.

 

Klimatyzator obiektowy

Optymalne warunki termiczne w sklepie, przychodni, urzędzie, szkole – wszędzie są tak samo ważne. Zapewnij dobre samopoczucie sobie i swoim klientom, wybierając najlepsze klimatyzatory obiektowe.

 

Klimatyzator do serwerowni

Montaż klimatyzacji w serwerowni to najprostszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa pracy posiadanych urządzeń elektronicznych. Profesjonalny klimatyzator to gwarancja bezawaryjnego działania i ochrona dla sprzętu.

Wycena montażu Klimatyzacji

Koszt montażu klimatyzacji uzależniony jest od kilku czynników:

1. Długości linii chłodniczej i zużycia materiałów – do montażu klimatyzatorów wybieramy wyłącznie materiały posiadające niezbędne atesty i certyfikaty, które dopuszczają je do użycia na terenie UE,

2. Rodzaju montażu linii chłodniczej – o ile to możliwe, rury miedziane ukrywamy w bruzdach wykutych w ścianach lub podłodze, by zapewnić najlepszy efekt estetyczny. Zdarza się jednak, że musimy skorzystać ze specjalnych plastikowych kanałów lub szachtu wentylacyjnego, np. gdy montaż klimatyzacji obejmuje umiejscowienie agregatu na dachu,

3. Umiejscowienia jednostki zewnętrznej – najczęściej jednostka wewnętrzna znajduje się bezpośrednio na elewacji, bywa jednak i tak, że podczas montażu klimatyzacji konieczne skorzystanie z wyznaczonego miejsca w piwnicy czy garażu, kiedy konieczne jest wykonanie odpowiedniego odprowadzenia gorącego powietrza,

4. Konieczności użycia dźwigu lub rusztowania, by zabezpieczyć prace wykonywane na wysokości,

5. Wykorzystania dodatkowych elementów przy montażu klimatyzatora – najczęściej pojawiają się: pompka skroplin, zabezpieczenia przeciwpożarowe czy rozprowadzenie materiałów wentylacyjnych.