• ul. Zamojska 25
    44-164 Gliwice
  • Pon-Pt
    8:00 - 18:00
24/7 Serwis Klimatyzacji501-252-250
close
Home Na czym polega ozonowanie klimatyzacji?

Na czym polega ozonowanie klimatyzacji?

Montaż klimatyzacji w domu lub firmie to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się idealną temperaturą wnętrza przez cały rok. Niemniej, po dłuższym użytkowaniu klimatyzator brudzi się od środka, a wyczyszczenie zebranego wewnątrz urządzenia brudu standardowymi metodami jest praktycznie niemożliwe. W takim wypadku koniecznie trzeba zlecić ozonowanie pomieszczenia z klimatyzacją.

Co to znaczy ozonowanie klimatyzatora?

Ozonowanie, jak nazwa wskazuje, to czyszczenie klimatyzacji z wykorzystaniem ozonu. Wykazuje on bardzo wysokie właściwości bakterio-, wiruso- i grzybobójcze, a dzięki swojej formie gazowej, ozon może bardzo łatwo dostać się do wnętrza klimatyzacji. Potrzebny jest jednak do tego specjalny generator ozonu, dlatego ozonowanie zleca się zwykle zajmującym się tym firmom. Współcześnie nawet mniejsze serwisy, oferujące przykładowo czyszczenie klimatyzacji w Bytomiu, mają maszynę do ozonowania.

Jak wygląda ozonowanie brudnej klimatyzacji?

Właściwie to ozonowanie klimatyzatora jest równoznaczne z ozonowaniem całego pomieszczenia. Nie sposób jest kontrolować ogromne ilości ozonu, produkowane przez sprawny generator, dlatego gaz zwykle rozprzestrzenia się po całym wnętrzu. Plusem tego rozwiązania jest to, że przy okazji czyszczenia klimatyzacji można zdezynfekować cały pokój, jednak ozon może być szkodliwy m.in. dla roślin i elektroniki, dlatego przed wypuszczeniem go w pokoju trzeba zabezpieczyć lub wynieść z niego większość przedmiotów.

Co ile trzeba ozonować klimatyzację?

Eksperci zalecają, aby klimatyzację ozonować dwa razy w roku – między sezonem letnim a zimowym. Oczywiście, jeśli używa się urządzenia tylko w jednym z dwóch sezonów, można odpuścić sobie jedno ozonowanie. Jednak całkowite zaniechanie dezynfekcji klimatyzacji zawsze prowadzi do:

  • głośnej pracy urządzenia,
  • głośnej pracy urządzenia,
  • zwiększonego poboru prądu,
  • brzydkiego zapachu wydobywającego się z wnętrza,
  • częstych awarii.

Ponadto pozwolenie na rozwój grzybów i zarazków w klimatyzatorze jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia osób przebywających w danym pomieszczeniu.

© 2024 r. Wszelkie prawa zastrzeżone.

probios klima

Adres:
ul. Zamojska 25, Gliwice
Telefon:
Pon-Pt:
8:00 - 18:00, Pon-Pt
testowa