• ul. Zamojska 25
    44-164 Gliwice
  • Pon-Pt
    8:00 - 18:00
24/7 Serwis Klimatyzacji501-252-250
close
Home Czym kierować się przy wyborze klimatyzatora? 

Czym kierować się przy wyborze klimatyzatora? 

Jeszcze jakiś czas temu montaż klimatyzacji był popularny jedynie w firmach czy na halach produkcyjnych i w innych tego typu miejscach. Z biegiem lat urządzenia zyskały na popularności i dziś można je znaleźć też w wielu domach czy mieszkaniach. Jednak aby móc cieszyć się przyjemnym chłodem w lecie, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na poprawny montaż czy konserwację, ale również wybrać odpowiednie urządzenie. Jakie kryteria warto wziąć pod uwagę podczas zakupu klimatyzatora?

Gdzie i do czego będzie wykorzystywane urządzenie? 

Osoby, które przychodzą do naszej firmy w celu montażu klimatyzacji w Gliwicach, nie zawsze wiedzą, jakie dokładnie urządzenie je interesuje. Jednak taka wiedza jest niezbędna, aby dobrać sprzęt, który będzie funkcjonalny i spełni oczekiwania domowników czy użytkowników lokalu. Właśnie dlatego jednym z ważniejszych pytań jest to, czy urządzenie ma tylko chłodzić, czy również grzać. Równie istotne są parametry obiektu, w którym sprzęt zostanie zamontowany. Przydatne okażą się przede wszystkim informacje dotyczące położenia i wielkości pomieszczenia, liczby okien i ścian czy liczby osób, które zwykle tam przebywają. 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając klimatyzator? 

Wymienione wcześniej czynniki mają znaczenie przede wszystkim w kontekście doboru mocy urządzenia. Co do zasady 1KW może schłodzić przestrzeń o powierzchni około 10 m2. Jeśli jednak pomieszczenie jest mocno nasłonecznione, można wybrać klimatyzator o około 30% większej mocy. Kolejnym kryterium, na które warto zwrócić uwagę, jest hałas. Dobrze zadbać o to, aby na przykład w sypialni znalazło się zdecydowanie cichsze urządzenie niż w innych pomieszczeniach.

Nawet kilka decybeli różnicy może mieć duże znaczenie. Następną kwestią jest możliwość montażu jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, co przekłada się na estetykę. Właśnie dlatego osoby, które chcą zamontować klimatyzację, stają przed wyborem jednostki ściennej, kanałowej czy podstropowej. Nie sposób nie wspomnieć też o klasie energetycznej, która jest określana jako EER albo COP. Dobrze, jeśli wartość tych parametrów będzie jak najwyższa.

© 2024 r. Wszelkie prawa zastrzeżone.

probios klima

Adres:
ul. Zamojska 25, Gliwice
Telefon:
Pon-Pt:
8:00 - 18:00, Pon-Pt
testowa