• ul. Zamojska 25
    44-164 Gliwice
  • Pon-Pt
    8:00 - 18:00
24/7 Serwis Klimatyzacji501-252-250
close
Home Jak często czyścić domową klimatyzację?

Jak często czyścić domową klimatyzację?

Przyjemny chłód w lecie i ciepłe powietrze zimą… Takie warunki można sobie zapewnić, inwestując w montaż klimatyzacji. Instalacja jest coraz częściej wybierana nie tylko przez przedsiębiorców, ale również właścicieli domów czy mieszkań. Aby cieszyć się optymalną temperaturą i dobrą jakością powietrza, trzeba pamiętać o odpowiedniej konserwacji, regularnych serwisach oraz czyszczeniu. Niektóre prace można wykonywać samodzielnie, inne lepiej zlecać specjalistom. Jak często należy czyścić domową klimatyzację i o czym pamiętać podczas takich prac?

Jaka jest optymalna częstotliwość czyszczenia domowej klimatyzacji? 

Właściciele domów i mieszkań, którzy przychodzą do naszej firmy zajmującej się montażem klimatyzacji w Katowicach, nierzadko mają wątpliwości dotyczące tego, czy będą w stanie o nią samodzielnie dbać. Nie ma się czego obawiać, ponieważ takie prace nie są skomplikowane, a dostęp do elementów, które wymagają czyszczenia, jest łatwy. Jeśli chodzi o częstotliwość, to filtry warto czyścić średnio co trzy miesiące, ponieważ to właśnie w tym miejscu gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń.

Należy pamiętać, że są to elementy wielokrotnego użytku, dlatego nie trzeba ich każdorazowo wymieniać. Przy okazji dobrze też umyć tackę na skropliny oraz wytrzeć inne elementy, które się zakurzyły. W tym celu można użyć wilgotnej szmatki z płynem do naczyń albo mydłem. Mogą się również przydać specjalne detergenty dedykowane do tego typu instalacji. Oprócz tego dobrze raz do roku odgrzybić klimatyzację, do czego przyda się pianka albo chemiczny preparat w aerozolu.

A co z serwisem klimatyzacji? 

Oprócz regularnego czyszczenia i konserwowania niezbędne jest też serwisowanie klimatyzacji. Warto go przeprowadzać co najmniej dwa razy do roku, najlepiej przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, czyli na przełomie września i października oraz po jego zakończeniu, czyli na przełomie marca i kwietnia. Takie prace najlepiej zlecić specjalistom z uwagi na ich wiedzę i doświadczenie oraz zachowanie gwarancji. W zakres serwisu wchodzi przede wszystkim sprawdzenie stanu filtrów, parownika, sterowników, połączeń układów oraz przewodów i instalacji.

© 2024 r. Wszelkie prawa zastrzeżone.

probios klima

Adres:
ul. Zamojska 25, Gliwice
Telefon:
Pon-Pt:
8:00 - 18:00, Pon-Pt
testowa