• ul. Zamojska 25
    44-164 Gliwice
  • Pon-Pt
    8:00 - 18:00
24/7 Serwis Klimatyzacji501-252-250
close
Home Jak prawidłowo czyścić klimatyzację?

Jak prawidłowo czyścić klimatyzację?

Usługa montażu klimatyzacji obecnie coraz bardziej zyskuje na popularności nie tylko w przedsiębiorstwach, ale również w domach i mieszkaniach prywatnych. To świetny sposób na zapewnienie optymalnej temperatury w pomieszczeniach. Jednak aby tak było, trzeba zadbać o to, aby usługa montażu była przeprowadzona przez specjalistów. Niemniej istotne jest regularne czyszczenie i konserwacja klimatyzacji. W jaki sposób poprawnie przeprowadzać takie prace?

Dlaczego czyszczenie klimatyzacji jest konieczne? 

Do naszej firmy zajmującej się montażem klimatyzacji w Zabrzu nierzadko przychodzą osoby, które są przekonane, że klimatyzacja jest bezobsługową instalacją. Mimo tego, że na rynku dostępne są coraz nowocześniejsze urządzenia, to zaniechanie obowiązków związanych z ich czyszczeniem i konserwacją mogą doprowadzić do niepoprawnego działania, a nawet awarii. Dzieje się tak, ponieważ w procesie chłodzenia powstaje wilgoć, a jak wiadomo – nadmiar wody jest niekorzystny zarówno dla ludzkiego zdrowia, jak i dla konstrukcji budynku.

W klimatyzacji, która nie jest regularnie czyszczona, zaczynają gromadzić się mikroorganizmy, grzyby i bakterie oraz kurz i pył. Właśnie dlatego podczas wizyty montera warto dopytać o to, kiedy i w jaki sposób należy czyścić klimatyzację i w jakich przypadkach warto wezwać pomoc.

W jaki sposób poprawnie czyścić klimatyzację? 

Czyszczenie i regularny serwis klimatyzacji są niezbędne, aby instalacja działała poprawnie i była bezpieczna. Jeśli chodzi o prace, które można wykonywać samodzielnie, to zaliczamy do nich przede wszystkim czyszczenie filtra, który zbiera najwięcej zanieczyszczeń. Przed rozpoczęciem prac, trzeba pamiętać o wyłączeniu urządzenia i delikatnym zdjęciu obudowy. Filtr oraz tacę na skropliny można umyć za pomocą wody z dodatkiem płynu do naczyń albo mydła.

Oprócz tego warto też zainwestować w środek chemiczny dedykowany do czyszczenia tego typu instalacji. Czasami konieczne może okazać się też odgrzybienie. W tym przypadku najbardziej znaną metodą jest metoda piankowa albo zastosowanie chemicznego preparatu w aerozolu, co warto robić raz do roku.

© 2024 r. Wszelkie prawa zastrzeżone.

probios klima

Adres:
ul. Zamojska 25, Gliwice
Telefon:
Pon-Pt:
8:00 - 18:00, Pon-Pt
testowa